top of page

Dorazila vám zelená obálka od EMOTERu?

img_6204.jpg

Jsem moc rád, že můj dopis skončil ve správných rukou. Když jsem EMOTER spoluzakládal, neměl jsem nejmenší ponětí o tom, že se za pár let rozroste do organizace, která ročně ošetří přes 15.000 lidí, naočkuje 1300 dětí a bude šířit povědomí o prevenci napříč Ugandou.

MUDr. Petr Janota

spoluzakladatel neziskové organizace EMOTER

+420 732 579 141

EMOTER vznikl, když jsem byl ještě na škole. Spolu s mojí spolužačkou Lenkou a Tamarou nás nadchla představa humanitární pomoci a poskytování potřebné lékařské péče v odlehlých oblastech subsaharské Afriky. A tak slovo dalo slovo a začali jsme pravidelně vyjíždět do Ugandy, kde:

  • 22.000.000 obyvatel nemá přístup k pitné vodě poblíž obydlí

  • 2.400.000 dětí trpí malnutricí a nedostatečným vzrůstem 

  • 73 % celkové populace žije s méně než 75 Kč na den

  • 1.400.000 lidí v Ugandě žije s HIV

Navázali jsme cennou spolupráci s ugandskou komunitou zdravotníků a společnými silami pravidelně každý měsíc vyjíždíme s hromadou léků do okresu Nebbi, kde bude v roce 2023 na půl milionu obyvatel připadat jediná funkční nemocnice.

Za pouhé tři dny jsme pak schopni ošetřit na 1500 obyvatel, kteří by bez naší pomoci lékaře nikdy v životě neviděli a kteří v některých případech umírají i na zcela banální infekční onemocnění, protože nemají přístup k potřebné terapii.
 

Velmi si vážím toho, že jste mou zprávu dočetli až sem. Věřím, že společnými silami dokážeme pomoci ještě více lidem. Půjdete do toho se mnou?


EMOTER hledá firmy i jednotlivce, kteří by se rádi podíleli na našem projektu v Ugandě. Nabízíme hned několik možností spolupráce. Z naší strany jde o nabídku zajímavé propagace vaší firmy a sdílení vašeho loga na našem webu a sociálních sítích. Z vaší strany se může jednat např. o finanční příspěvek či dlouhodobou spolupráci. Oblíbenou formou pomoci je i nákup naší kávy dovážené přímo od ugandských farmářů v rámci fair-trade, a to do firemních kávovarů nebo jako vánoční balíčky pro zaměstnance. Proto jste také ve svém dopise našli kávové zrnko.

Staňte se součástí našeho příběhu a pomozte nám naplnit společnou vizi!


Napište mi na email petr.janota@emoter.org nebo zavolejte na telefonní číslo +420 732 579 141 a najdeme společnou cestu spolupráce.

bottom of page